IBMiB

Witamy na stronie Instytutu Biologii Molekularnej i Biotechnologii

 

RNA World

Zajmujemy się identyfikacją i analizą ekspresji niekodujących RNA.

Bioinformatyka

W skład Instytutu wchodzą 3 zakłady bioinformatyczne.

1
1

Metabolizm RNA

Badania nad metabolizmem RNA obejmują prace nad dojrzewaniem mRNA i mikroRNA i udziałem różnych białek w tych procesach.

Molekularne przekształcenia energii

Prowadzimy badania nad mitochondrialnymi systemami transportującymi i przekształcającymi energię w kontekście ich regulacji, współdziałania, roli fizjologicznej i ewolucji.

Genetyka molekularna człowieka

Wykorzystujemy wiedzę z zakresu biologii molekularnej w profilaktyce, diagnozie i terapii raka jasnokomórkowego nerki i arteriosklerozy.

Genomika funkcjonalna

Badamy zagadnieniami z dziedziny genomiki funkcjonalnej takie jak: ekspresja genomu i wybranych elementów sieci białkowych uczestniczącymi w sygnalizacji stresowej.

Biotechnologia

Badamy wpływ regulatorowych RNA na mechanizmy obronne komórek bakteryjnych oraz komórkowe mechanizmy związane z odpowiedzią i adaptacją organizmów do warunków stresowych.

Bioinformatyka

Nasze zainteresowania koncentrują się wokół bioinformatycznych analizy całych genomów, wyznaczania struktur przestrzennych RNA i białkowych.

26 kwietnia 2017 in Wiadomości

Wykład prof. D. Staiger

Serdecznie zapraszamy na wykład (szczegóły znajdują się w załączniku), organizowany w ramach projektu KNOW – Poznańskie Konsorcjum RNA oraz RNA Society – RNA Salon Poznań: – pt.: „The RBPome of…

Read More
11 kwietnia 2017 in Wiadomości

25 lecie IBMiB

IV Konferencja Naukowo-Dydaktyczna Wydziału Biologii Program Day 1: 2017-04-06 08:00-09:00 Registration Opening 09:00-09:30 The Rector, Andrzej Lesicki, The Dean, Przemysław Wojtaszek, Guests Plenary session 1: Cutting edge research - Part I 09:30-11:50... Read More
27 marca 2017 in Wiadomości

KNOW Poznańskie Konsorcjum RNA – wykłady: dr D. Gagliardi, prof. A. Wachter, prof. J. Maszewski

Serdecznie zapraszamy na wykłady (szczegóły znajdują się w załączniku), organizowane w ramach projektu KNOW – Poznańskie Konsorcjum RNA: w dniu 27.03.2017 godzina 12.00, sala Mała Aula –  pt.: mRNA uridylation…

Read More
8
Zakładów
74
Pracowników
64
Doktorantów
332
Publikacji (od 2010)
117
Projektów (od 2010)
220
Prac dyplomowych (od 2014 roku)

Zapraszamy zdolnych studenów

Jeżeli interesujesz się biologią molekularną i chcesz poszerzyć swoją wiedzę, zapraszamy do realizowania praktyk i pracy dyplomowych w naszym instytucie.

Dla studentów

Chesz zobaczyć więcej zdjęć związanych z naszym instytutem? Galeria